ICM Kladno

Informační centrum pro mládež

Vzdělávání v zahraničí

Detailní informace z tohoto oboru naleznete na stránkách Národního informačního centra pro mládež

Co to je demi-pair?

Demi-pair programy jsou relativně nové možnosti práce v zahraničí. Kombinují zaměstnání au-pair, které je však sjednáno jen na poloviční úvazek, se studiem na jazykové škole. Během toho programu si tedy můžete nejen vydělat, ale i intenzivně studovat jazyk.

 


ilustrační foto
Kampaň zahájená v březnu bude informovat především studenty středních a vysokých škol o příležitostech ke studiu v členských zemích EU a možnostech pracovních stáží v evropských institucích.

Její součástí budou například semináře se zástupci Europe Direct (ED) a studenty se zahraniční zkušeností. Cílem kampaně je přiblížit informační síť ED jako partnera, který poskytne spolehlivé informace a odbornou pomoc zájemcům o zahraniční výjezd.


Veletrh Studijních příležitostí v zahraničí – Central Euroepan Education Fair WEBA – je zaměřen na možnosti vzdělávání pro všichny mladé nad 15 let. Zájemci o vzdělání v zahraničí ve Velké Británii, v Německu, ve Francii, ve Španělsku, v Nizozemí, v Itálii, v Kanadě, v USA, v Austrálii, v Číně a popř. v dalších zemích světa  jsou zváni k účasti na akci, která se koná 27. – 28. března 2012 v Hotelu Olympik Artemis od 12.00 do 16.00 hodin.