ICM Kladno

Informační centrum pro mládež

Volný čas

Pokud zrovna nevíte, jak nějak smysluplně strávit volný čas, koukněte do pravého panelu s odkazy na Labyrint a Spirálu - určitě si vybrete!

Den středočeského kraje

Den kraje na Mayrau.

16. května od 18:00 - 23:00 bude probíhat NOC LITERATURY a to v Praze-Smíchov.

Šestý  ročník literárního happeningu opět představí výběr ze současné evropské literární scény a poodhalí kouzlo velkých i malých literatur v přednesu hereckých osobností, které Vám představí ukázky z nových překladů děl evropských autorů na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy 5.

Více na: http://www.nocliteratury.cz/2012/cs/praha/homepage 
Pojďte si užít druhý ročník jedinečné hudební akce na půdě FBMI.
Festival studentských kapel se uskuteční již toto úterý 15.5. 2011 od 14h přímo před fakultou na nám. Sítná.
 
Budete mít příležitost poslechnout si a podpořit skvělé kapely, popít Starokladenské pivo nebo si užít trochu toho adrenalinu díky Speleoklubu FBMI.
Proto neváhejte a dostavte se v hojném počtu.
Vstup ZDARMA!!!

Geokačer2012Již pátý ročník soutěže GeoKačer odstartoval začátkem března. Je to moderní geografická soutěž pro mládež (středoškoláky i vysokoškoláky) a její většinovou náplní jsou geohry. Jako například geocaching - hledání skrýší/pokladů pomocí GPS navigace (ale i bez ní). Jak v krajině, tak ve městech. 

 

Soutěž GeoKačer je určená až 4členným týmům středoškolských a vysokoškolských studentů. Pro zapojení se do soutěže není potřeb vlastnit GPS navigaci - k hledání "kešek" není, ve většině případů, potřeba. Organizátoři ale přihlášeným týmům mohou navigaci přesto zapůjčit! 

Podrobnosti o soutěži a přesná pravidla najdete na: www.budgeo.cz/geokacer/

zdroj: nicm.cz

příští týden, od 7. do 13. listopadu 2011, se uskuteční Světový týden za mír a nenásilí – týden akcí, které budou probíhat po celém světě a navážou na Světový pochod z roku 2009. Při této příležitosti bychom vás chtěli pozvat na naše nové webové stránky www.svetbezvalek.cz a především na akce, které se budou v rámci Světového týdne konat v Praze a Brně:

Exkurze | 16. 10. 2011 od 9 hodin | Sraz v Nových Butovicích u odjezdu autobusu č. 256

Muzeum Českého krasu vás srdečně zve na podzimní geologicko-botanickou exkurzi do okolí Řeporyj. Seznámíme se s významnou geologickou hranici požárského souvrství třetí periody starších prvohor – siluru, nasbíráme si kotevní orgány pravěkých podmořských lilijic, poznáme lokalitu s otisky prehistorických hvězdic a navštívíme klasickou lokalitu „Mušlovka“, která si svůj název právem zaslouží! Projdeme se po dně pravěkého moře a nalezneme svědky dob dávno minulých – zkameněliny tropického silurského moře: mlže, lilijice a proslulé trilobity!